Zapalenie zatok przynosowych

Infanrix opinie

Zatoki przynosowe umiejscowione są pomiędzy kościami czaszkowymi twarzy. W ich skład wchodzi również błona śluzowa, która pełni funkcję wyścielającą. Zapalenie zatok przynosowych może się rozwinąć z różnorodnych przyczyn. Jednym z nich jest grypa lub przeziębienie. Wówczas na skutek zatkania jamy nosowej, dochodzi do namnażania i rozwoju bakterii, które powodują zapalenie zatok. Innym czynnikiem mogą być różnego rodzaju infekcje zębów.

Zapalenie zatok przynosowych może mieć charakter ostry lub przewlekły. Infekcja może dotyczyć różnych zatok, np. klinowej, czołowej, szczękowej czy sitowej. Do podstawowych objawów, świadczących o chorobie należy bardzo intensywny ból głowy, zmęczenie i osłabienie, katar, zaburzenia węchu. W niektórych przypadkach dolegliwości związane są z przeżuwaniem pokarmu.

W leczeniu stosowane są leki o działaniu przeciwzapalnym. Jeżeli zapalenie zatok przynosowych spowodowane jest infekcją bakteryjną, wskazane jest zażywanie antybiotyków. Ból można złagodzić zażywając środki przeciwbólowe. W przypadku, gdy chorobę spowodowała infekcja zęba, należy rozpocząć leczenie stomatologiczne.

Aquafresh White & Shine Oilatum Baby szampon cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *